Delicious facebook RSS ارسال به دوستان نسخه چاپی ذخیره خروجی XML خروجی متنی خروجی PDF
کد خبر : 30783
تعداد بازدید : 2038

مقدمه اول ذکرهای قرآنی در تاثیر نامها در زندگی بشر

مقدمه اول ذکرهای قرآنی در تاثیر نامهای الهی در زندگی بشر

مقدمه اول ذکرهای قرآنی در تاثیر نامهای الهی در زندگی بشر

مقدمه اول ذکرهای قرآنی  در تاثیر نامهای الهی  در زندگی بشر

نکته مهم :

خواندن خداوند به اسماء و صفات الهی در قرآن کریم واسطه فیض هستند برای  بندگان خداوند  پس علم، قدرت، رزق و نعمتى كه در اين عالم است از خداى سبحان سرچشمه گرفته، بخاطر اينكه خداى سبحان متصف به صفت علم و قدرت و رازقيت و  منعميت است، و همچنین شناخت صفات خداوند نقش و سهم مهمی در تربیت نفس بشری دارد و هر اسمی از اسماء او به قوه فاعله ای در زندگی ما اشاره  و ارتباط دارد .

و عقیده داریم که هر یک از  اسماء الهی در هر آیه ای  را می توانیم  به وسیله همان آیه تفسیر کنیم   .  

و نیز عقیده داریم  اسماء الهی که در آخر آیات آمده است ارتباط بسیار تنگ و نزدیکی با خود آیه دارد از اینرو میتوانیم این نکته را استخراج کنیم که مفهوم آیه در رابطه با  هر کاری از کارهای ما در دنیا و زندگی  است   پس آن اسم و صفتی که در آخر آن آیه آمده است گفتنش تاثیر به سزایی در  موفقیت در آن  دارد.

و اینکه آن نام را چقدر تکرار کنیم میتوانیم پیشنهاد بدهیم که هر وقت خواستیم این نامها را بخوانیم هفت مرتبه بخوانیم. دو باره خواستیم بخوانیم هفت مرتبه بخوانیم. 


نظر شمانمایش غیر عمومی
تصویر امنیتی :

حديث

    عبد اللَّه بن سنان از امام صادق عليه السّلام روايت كرده است كه رسول خدا صلّى اللَّه عليه و آله و سلّم فرمود: در وقت هر نماز، فرشته‏اى اين صلا دهد كه: اى مردم! بپا خيزيد و با نماز خود آن آتشهايى را كه با دستهاى خود در پشت خويش بر افروخته‏ايد خاموش كنيد

    ثواب الاعمال و عقاب الاعمال شیخ صدوق

لينک هاي مفيد